VnitŘNÍ vybavení

Podkroví

Bledule poskytne ubytování až pro 14 osob. K dispozici je celkem 5 ložnic v patře, 2 ložnice pro 3 osoby, 2 ložnice pro 2 osoby a 1 ložnice pro 4 osoby, kde se nachází manželské dvoulůžko a patrová postel. V každé ložnici je k dispozici televize se satelitním vysíláním. K dispozici jsou v patře dvě koupelny se sprchovým koutem a toaletou a třetí koupelna s toaletou a bidetem.

Přízemí

V přízemí je obývací pokoj s plně vybaveným kuchyňským koutem s menší vinotékou (s kapacitou 18 lahví), kávovarem na zrnkovou kávu a velkým stolem kolem kterého se pohodlně usadí  12 lidí. Kolem ostrůvku jsou k dispozici další 4 židle. Dominantou obývacího pokoje jsou těžká kachlová kamna vyrobené místním kamnářem, na kterých se dá v zimním nebo sychravém počasí po ránu nebo během dne krásně prohřát. Pro polehávání nebo pohodlné sledování výhledů na krkonošské kopce nebo televize je zde komfortní sedací souprava.

K odložení potravin slouží velká komora vedle obývacího pokoje. Dále se v přízemí nachází sauna pro 6 osob s odpočinkovou místností a koupelnou s walk-in sprchovým koutem s přívalovou sprchovou. Sauna je vyhotovená ze starého dřeva a ve spojení s éterickými saunovými oleji působí opravdu relaxačně.

Dále je zde technická místnost s pračkou a sušičkou a vysoušečem pro 6 párů lyžáků nebo promočených bot. Po předchozí domluvě lze využít i stůl pro broušení a přípravu lyží. V přízemí je také samostatná  toaleta.

  Doprava, parkování: Parkování přímo u objektu pro 6 aut, Celoroční dojezd autem, v zimním období s řetězy, nebo autem 4x4.

  VEnkovní vybavení

  Bledule je postavená ve svahu na louce a poskytuje tak dostatečné soukromí. Na západní straně je umístěná krytá prostorná  terasa s velkým stolem a plynovým grilem. Výstup na terasu je možný přímo z kuchyně. Dřevo na zátop do kamen je připravené ve skladu.

  Na opačné straně terasy se nachází sprcha a koupací sud s filtrací a s možností perlivé koupele a různobarevným podsvícením. V sudu může pohodlně sedět 5 dospělých osob. Umístění koupacího sudu poskytuje z koupání pěkný a intimní zážitek, zvlášť v případě jasné noci s hvězdnou oblohou. Na terase jsou k dispozici i 2 teakové lavice, které lze použít variabilně dle potřeby např. k navýšení kapacity sezení u venkovního  stolu. Ke slunění se dají využít dřevěné rozkládací lehátka - 4 ks.

  Z opačné strany svahu na východní straně je za malým remízkem umístěno ohniště s posezením, které je rovněž zapuštěné ve svahu. Zde lze uvařit jídla v kotlíku např. guláš, fazolovou polévku, atd…. Kotlík má objem 25 litrů a je včetně příslušenství k dispozici. Kdo by měl zájem, můžeme mu guláš (hovězí) nebo fazolovou polévku s uzeným masem zde připravit předem. Z vlastní zkušenosti víme, že je velmi příjemné, když nám odpadne starost o jídlo na další den, protože polévky z kotlíku se dají jíst na snídaně, oběd i večeři.

  výlety a stravování v okolí

  Roprachtice jsou vesnicí nacházející se mezi městem Semily a Jilemnicí. Do každého z nich to trvá autem do 10 minut. Ve městech jsou supermarkety (LIDL, JIP), restaurace a různé městské aktivity pro trávení volného času (bowling, bazén).  Nejblíže Roprachticím je město Vysoké nad Jizerou, kde se nachází na náměstí vynikající hospoda „U medvěda“, potraviny, cukrárna, atd……a v zimě zde funguje lyžařské středisko Šachty a dětské lyžařské vleky Metlák a Sklenařičák. Nedaleko – přibližně 10 minut jízdy autem se nachází skiareál Kamenec v Jablonci nad Jizerou. V okolí Roprachtic je množství běžkařských upravovaných tratí, na které se lze při příznivých sněhových podmínkách připojit rovnou z Bledule. Většina z tratí směřuje kolem Rozhledny u Borovice (www.uborovice.cz ). Na zdejších loukách kolem Bledule se natáčel i známý český film Krakonoš a lyžníci. V místním kostele Nejsvětější Trojice a přilehlé faře pak také film Zapomenuté světlo. V průběhu celého roka se dají podnikat výlety a túry do Krkonoš nebo Jizerských hor, v obci Poniklá se nachází muzeum, prodejna a kreativní dílna ozdob vyráběných metodou foukaných skleněných perel (www.rautis.cz) nebo muzeum krkonošských řemesel (www.krkonose-muzeum.cz) . Nedávno se v Roprachticích otevřela první místní naučná stezka „Vlček,který nekouše“ určená pro všechny, kteří se chtějí dozvědět něco z historie obce.

  Zdroj dynamické sekce: o chalupe (Fotogalerie)