Výlety, atrakce, zábava

Na své si příjdou aktivní lidé, turisti i lenoši. V okolí chaty je nepřeberné množství aktivit. Několik z nich vám zde uvádíme pro inspiraci. 

Lyžaři

V okolí se Roprachtic jsou pro milovníky zimních radovánek upravené běžecké stopy. V rozmězí 10-20 minut jsou dostupné známa lyžařská střediska jako Rokytnice, Mísečky, Benecko, Šachty, Herlíkovice a další. Roprachtice leží na pomezí Jizerských hor a Krkonoš a tak jsou dostupná střediska obou pohoří. V případě dobrých sněhových podmínek, je hned vedle chalupy louka v perfektním sklonu pro saňkování, bobování a jiné dovádění na sněhu.

Jako milovníci ski touringu nedáme dopustit na krásne trasy a výhledy Krkonoš. Vřele doporučujeme a poradíme trasy, které jsou nezapomenutelné.

pohled od Vrbatky.jpg

okolni-priroda.jpg

Turisti

V okolí se nachází mnoto turistických cílů, přímo u chaty jsou značené turistické stezky a cyklostezky.

V obci je nová dětská náučná stezka "Vlček, který nekouše" určena pro všechny, kteří se chtějí dozvědět něco z historie obce, ale i jiné zajímavosti spojené s přírodou.

Výlety a aktivity

Dopřejte si také výlety po okolí, kde lze navštívit Krkošské muzeum, Bozkovské dolomitové jeskyňe, Muzeum krkonošských řemesel v Poniklé, Krkonošské muzem v Jilemnice nebo Vrchlabí a jiné.

Pro milovníky golfu se nachází golfové hřiště v Semilech. Koupání je možné v např. v areálu Sportovního centra v Jilemnici nebo Aquacentrum Vrchlaní.  

V případě horšího počasí se dá zajít do kina Jitřenka v Semilech.

golf.jpg

bf481099-2fe0-4f51-8a43-8724706ce145.jpg

Klídek a lenošení

Chalupa přímo vybízí k sladkému nicnedělání. Poslouží k tomu několik vhodných míst, od sauny, přes koupácí sud, pohodlná sedačka s výhledem přes veliké okno, ležení přímo na matraci pod oknem až po nezapomenutelné válení na peci s nejhezčím výhledem z celé chalupy. Chalupa je usazená v přírodě na klidném místě se soukromím na terase, kde si lze vychutnat na pohodlných lehátkach odpolední siestu nebo nasát vitamíny ze Slunca.

Před chalupou je posezení u ohniska, kde si lze dopřát uklidňující pohled do plamínků ohně.